Spoczynek i Zaśnięcie w Duchu Świętym

Zaśnięcie i Spoczynek w Duchu Świętym. Czy jest to od Boga?

 

Czytając Biblię, nie znajdziemy żadnej wzmianki na temat spoczynku czy zaśnięcia w Duchu Świętym. Nie użyto, chociażby podobnych słów, które mogłyby wskazywać na istnienie tego zjawiska. A więc jest to określenie pewnych powtarzanych zachowań, czy wydarzeń nazwanych wyłącznie przez człowieka, które naprawdę istnieją i mają miejsce w wielu kościołach. Temu zjawisku została nadana forma, a w niektórych religiach wręcz mistyczna waga.

Należałoby zadać pytanie: co daje człowiekowi takie “zaśnięcie w Duchu Świętym“? Czy ma ono taki rezultat jak prawdziwe i szczere uwierzenie w Jezusa, pokutowanie (żałowanie), chrzest wodny w Jezusa, czy chrzest w Duchu Świętym ze znakiem mówienia innymi językami Czy zmienia się życie człowieka i jego problemy są rozwiązywane? Czy to tylko emocjonalne zachowanie poparte psychologicznym uwarunkowaniem?

Spoczynek w Duchu Świętym – Demoniczne  czy z ciała?

Czasem tak zwany “spoczynek w Duchu Świętym” jest reakcją ciała na prawdziwą pracę Ducha Świętego w oczyszczeniu i uwalnianiu danej duszy. Nadanie temu zjawisku formy i ukierunkowanego nauczania może wywoływać pragnienie takiego przeżycia u danej osoby. Człowiek przewraca się i leży, bo inni tak robią. Innym razem człowiek kładzie się na ziemię, gdy dotyka go Duch Święty – czuje wolność, radość i poddaje się danym emocjom. Lecz czy Duch Święty ma za zadanie położyć ludzi na ziemię!? W większości przypadków jest to wynik nauczania i poddania się emocjom.

Jedno miejsce z ewangelii mówi nam o upadku na ziemię grupy ludzi, którzy przyszli zabrać Jezusa siłą, by go osądzić. Widzimy tu więc, że to wrogowie Jezusa, gdy usłyszeli jego słowa, cofnęli się i upadli. Bardzo często, gdy przychodzi Duch Święty, aby uwolnić zniewolonego człowieka – wygina się on, przewraca się na ziemię, szarpie itp. Po uwolnieniu człowiek może leżeć jakiś czas jak martwy. Po chwili sam wstaje zazwyczaj wolny od demonów.

Bóg powiedział co trzeba zrobić…

Jednoznacznie można powiedzieć, że człowiek, który nie pokutował, nie ochrzcił się w wodzie, nie przyjął Ducha Świętego ze znakiem mówienia językami, a szuka “zaśnięcia lub spoczynku” nie wie, dokąd idzie. To nie jest kierunek Boży. Zadaj sobie pytanie: dlaczego tego pragniesz? Jaki cel Ci przyświeca? Jeżeli chcesz poznać realnie Boga, szukaj tych elementów Bożego planu zbawienia, które są wyraźne, konkretne, o których nauczają pierwsi apostołowie i dają prawdziwy rezultat i owoc w życiu człowieka.

 

Chętnie pomożemy Ci stać się uczniem Jezusa.

Przeczytaj konieczne artykuły na tej stronie, a potem napisz do nas lub zadzwoń.

Podziel się artykułem ze swoimi znajomymi:

Facebook
Twitter