Modlitwa Grzesznika

Modlitwa Grzesznika – Wyznanie Wiary

Modlitwa grzesznika (Sinner’s Prayer), częsty motyw w sztuce, np. piosenka Raya Charles’a. Co to właściwie jest? Czyżby Ray Charles był nowonarodzonym uczniem Jezusa?

Nie. Na pewno był wybitnym muzykiem, ale nie uczniem Jezusa. Skąd więc taka tematyka i w ogóle zainteresowanie motywem w sztuce? Nazwa przypomina dobry kierunek i zdrową naukę. Motyw modlitwy grzesznika ponoć pojawił się około 100 lat temu. Wielu kaznodziejów chętnie ją przyjęło ze względu na łatwość użytkowania i dosyć przyjemny odbiór. Polega ona mniej więcej na zmówieniu modlitwy, w której człowiek przyznaje się, że jest grzesznikiem i “przyjmuje Jezusa do swojego serca” (cokolwiek to znaczy), prosząc o zabranie winy w zamian za cudowną Bożą łaskę, która upoważnia, do dalszego grzechu i robienia czego się chce. Przyjemnie prawda? Oczywiście tego ostatniego nie mówi się głośno i tymi słowami… od razu.

Popularne hasła – Modlitwa Grzesznika

Piękna wizja. Przecież Bóg jest miłością i “Jego łaska jest większa niż nasz grzech”, “gdyby nasz grzech się liczył, wszyscy bylibyśmy zgubieni i szlibyśmy do piekła”, “Bóg kocha nas takimi, jakimi jesteśmy”, “miłość, miłość i tylko miłość”. Przy tym podaje się oczywiście wyrwane z kontekstu wersety z Biblii na poparcie tego i wszystko wygląda rzetelnie. Niestety jest to obrzydliwe. Pamiętaj, że wyrwanie z kontekstu to kłamstwo. Wiedz, że dowolną tezę można udowodnić wersetem z Biblii, dlatego każdy głosiciel ich używa i wszystko jest “biblijne”. A więc jak znaleźć prawdziwą Ewangelię i Zdrową Naukę?

  • Przede wszystkim zapomnij o modlitwie grzesznika – nie ma jej nigdzie w Biblii i nie zbawia człowieka od niczego oprócz prześladowania ze strony tradycyjnego systemu kościelnego.
  • Po drugie nie ufaj nam. Sprawdź samodzielnie jaką ewangelię głosił Jezus, a tuż po Jego zmartwychwstaniu i wylaniu Ducha Świętego Apostołowie i inni uczniowie. Możesz to sprawdzić w 4 Ewangeliach oraz w Dziejach Apostolskich, listy na razie sobie odpuść – najprawdopodobniej nie są dla ciebie. Listy pisane do kościołów i zborów to listy do świętych, którzy poprawnie narodzili się na nowo, czyli przeżyli ewangelię, która była im głoszona. Jeżeli jej nie przeżyłeś, jeszcze ich nie zrozumiesz.

  • Po trzecie jeszcze raz nam nie ufaj, lecz sprawdź samemu, ale ze względu na to, że zwiedzenie i fałszywe nauczania dominują i najpewniej jedyne co do ciebie dotarło to właśnie one, poczytaj nasze artykuły. Niech to będzie dobry początek dotarcia do Jezusa i stania się uczniem Jezusa.

 

Chętnie pomożemy Ci stać się uczniem Jezusa.

Przeczytaj konieczne artykuły na tej stronie, a potem napisz do nas lub zadzwoń.

Podziel się artykułem ze swoimi znajomymi:

Facebook
Twitter