Kto może mnie ochrzcić? Jak mogę się ochrzcić?

Kto może mnie ochrzcić? Jak mogę się ochrzcić?

 

Kto może mnie ochrzcić?

Chrzcić drugą osobę, nie narodzoną na nowo, może każdy uczeń Jezusa. Osoba, która to rozumie, tzn. sama została ochrzczona prawidłowo. Co to znaczy prawidłowo? Oznacza to, że osoba ta pokutowała przed Bogiem za swoje poprzednie życie bez Boga, swoje grzechy i została zanurzona w wodzie w Jezusa i przyjęła Ducha Świętego ze znakiem mówienia innymi językami. Osoba, która widzi tego owoce w swoim życiu. Zanurzać (chrzcić) w wodzie powinna osoba, która może wytłumaczyć znaczenie, potrzebę i rezultat chrztu w wodzie w imię Pana Jezusa Chrystusa. Chrzest w wodzie może być dokonany również przez nową osobę (nowego ucznia), którego uczy się, jak powinno się prawidłowo chrzcić (asystuje podczas zanurzania). Dobrze jest być chrzczonym przez osobę, która przeprowadza nowego ucznia przez pokutę tzn. rozmowę dotyczącą odwrócenia się od grzechu, o wyznaniu konkretnych rodzajów grzechów, które zniewalają człowieka. Jest na tyle dojrzała, aby wysłuchać wyznania o grzechach i życiu człowieka, który chce się ochrzcić, tzn. chce obmyć i pogrzebać to wszystko, co wyznaje.

Co musi umieć robić osoba, która chrzci?

Osoba chrzcząca powinna umieć modlić się o przyjęcie Ducha Świętego (chrzest Duchem Świętym) dla chrzczonej osoby. Powinna nie bać się używać daru języków, który sama otrzymała wcześniej od Boga, by nowo ochrzczony uczeń mógł być zanurzony i napełniony Duchem Świętym ze znakiem mówienia językami. Ten, który chrzci, nie powinien bać się manifestacji demonicznych. Wręcz przeciwnie powinien oczekiwać, że wszelki zły duch nie może już mieć miejsca w ochrzczonym człowieku  i musi wyjść wraz z pogrzebaniem starego człowieka.

Jak mogę się ochrzcić?

Każdy, który usłyszał lub przeczytał o tym, że Jezus umarł na krzyżu za jego grzechy i zmartwychwstał dla niego, może zostać zanurzony w Imię Jezusa Chrystusa. W śmierć i zmartwychwstanie Jezusa. By umrzeć dla starego życia i zmartwychwstać do nowego. Dzieje się to duchowo i ma rezultat na dalsze życie tu na ziemi, a także, gdy wytrwa z Jezusem na dalsze życie w wieczności. Każdy, który prawdziwie żałuje i wyznaje swoje grzechy (czyli pokutuje), może zostać ochrzczony. Każdy, kto chce zmienić swoje życie, nie chce żyć już dłużej w grzechu. Pragnie żyć dla Boga, który go stworzył i dał ten plan zbawienia oraz swojego Syna, by móc być wolnym od grzechu. Taka osoba może znaleźć innych uczniów, którzy mogą ją ochrzcić. Mogą to zrobić przez wspólne spotkanie w domu-mieszkaniu. Zanurzyć mogą w najprostszy sposób, w wannie lub jakimkolwiek pobliskim zbiorniku wodnym, jeziorze, stawie, basenie. Ważne jest, by skupić się na wierze w Boga, prawdziwej pokucie i odwróceniu się od martwych uczynków tj. grzechów. Na prawdziwym przyjęciu Ducha Świętego. Prawidłowo przeprowadzony chrzest ma niesamowite znaczenie i rezultat w dalszym życiu nowego ucznia. Nie jest tak ważne, kto chrzci, ale czy prawidłowo przeprowadzi zanurzanie zgodnie z ewangelią Jezusa oraz nauką apostolską.

Podziel się artykułem ze swoimi znajomymi:

Facebook
Twitter

CHCIAŁBYŚ/ABYŚ ZOSTAĆ OCHRZCZONY/A?

 

MASZ PYTANIE?


Czym jest chrzest biblijny

Czym jest chrzest biblijny?

Czym jest i jak wygląda chrzest biblijny przez zanurzenie?

Czytaj więcej
Kto może mnie ochrzcić

Kto może mnie ochrzcić?

Kto może mnie ochrzcić? Jak mogę się ochrzcić?

Czytaj więcej

Czy powinienem się ochrzcić?

Dlaczego powinienem i dlaczego należy się ochrzcić?

Czytaj więcej

Kto może się ochrzcić?

Kto może się ochrzcić? Co jest potrzebne do chrztu?

Czytaj więcej

Chrzest, ponownie?

Chciałabym się ochrzcić ponownie. Czy mogę?

Czytaj więcej

Chrzest jako dorosły?

Chrzest jako dorosły. Gdzie mogę się ochrzcić jako dorosły?

Czytaj więcej
Chrzest Jezusa - Biblia

Chrzest Jezusa - Biblia

Chrzest Jezusa - Biblia. Jak możemy rozumieć?

Czytaj więcej
Kiedy ochrzcić dziecko?

Kiedy ochrzcić dziecko?

Kiedy ochrzcić dziecko? Kiedy chrzest według Biblii?

Czytaj więcej
Chrzest Zbawienie

CHRZEST = ZBAWIENIE?

Czy chrzest jest potrzebny do zbawienia?

Czytaj więcej
Chrzest Symbol

CHRZEST WODNY I CO DALEJ?

Bóg powołuje człowieka do zgromadzenia!

Czytaj więcej