Czym jest i jak wygląda chrzest biblijny przez zanurzenie?

Czym jest i jak wygląda chrzest biblijny?

 

Chrzest w Biblii – jak wygląda?

Samo słowo chrzest jest polskim wyrazem greckiego słowa oznaczającego zanurzenie. W ewangelii możemy znaleźć chrzest Jana, który chrzcił ludzi w wodzie, którzy wcześniej wyznawali swoje grzechy. Chcieli oni zmiany swojego życia, ponieważ pragnęli odwrócić się od starego grzesznego życia. Jezus ze swoimi uczniami także chrzcił ludzi w wodzie przez pełne zanurzenie ciała np. w rzece lub jeziorze. Jezus nakazał swoim uczniom (chrześcijanom) czynić z ludzi Jego uczniów, chrzcząc ich i nauczając tego, co sam ich nauczył. Pierwsi apostołowie chrzcili następnych ludzi w wodzie, w Imię Pana Jezusa Chrystusa. Chrzcili ludzi wierzących w słowo Jezusa, poruszonych przez prawdę o ukrzyżowanym za ich grzechy Bożym Synu – Jezusie. Chrzcili ludzi gotowych do zmiany swojego życia poprzez pokutę i wyznanie grzechów.

Czym jest chrzest?

Biblijny chrzest w wodzie ma ogromne znaczenie i rezultat dla człowieka, który najpierw uwierzy w śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa za swoje grzechy. Następnie będzie pokutował, żałował za swoje grzechy oraz całe zło, które w tym życiu uczynił. Później wyzna swoje grzechy i przyzna, że jest grzeszny. Chrzest biblijny jest więc zanurzeniem w wodzie dorosłego, świadomego i skruszonego człowieka, który jest w stanie rozróżnić dobro od zła oraz który przyjmuje słowo Boże, czyli wszystko to, czego nauczał Jezus. Chrzest w wodzie, przez zanurzenie jest obmyciem przeszłości, grzechu, wszelkiego zła, które człowiek doświadczył i zrobił. Prawidłowo uczyniony chrzest w wodzie otwiera drogę dla wzięcia z odwagą Ducha Świętego z potwierdzeniem tego, przez mówienie innymi językami – narodzenie się na nowo z Ducha (chrzest Duchem Świętym).

Dlaczego chrzest jest taki ważny?

Chrzest w wodzie daje ogromną możliwość zmiany całego życia, poprzez oczyszczenie z grzechów oraz uwolnienia od demonów, które wiązały do tej pory człowieka różnymi chorobami, depresją lub nałogami. Po chrzcie człowiek otrzymuje również dobre, wrażliwe i odnowione sumienie. Chrzest jest więc narodzeniem się człowieka na nowo z wody, o którym mówił Jezus. Jest także pogrzebem starej natury zniewolonej przez grzech. Do chrztu potrzebne jest więc jezioro, rzeka, staw, basen, wanna, zbiornik lub duży pojemnik oraz uczeń Jezusa, który Cię ochrzci. Zanurzony zostajesz pod wodę w Imię Jezusa Chrystusa na podstawie wiary w Jezusa Chrystusa. Po wynurzeniu rodzi się nowy człowiek.

Podziel się artykułem ze swoimi znajomymi:

Facebook
Twitter

CHCIAŁBYŚ/ABYŚ ZOSTAĆ OCHRZCZONY/A?

 

MASZ PYTANIE?


Czym jest chrzest biblijny

Czym jest chrzest biblijny?

Czym jest i jak wygląda chrzest biblijny przez zanurzenie?

Czytaj więcej
Kto może mnie ochrzcić

Kto może mnie ochrzcić?

Kto może mnie ochrzcić? Jak mogę się ochrzcić?

Czytaj więcej

Czy powinienem się ochrzcić?

Dlaczego powinienem i dlaczego należy się ochrzcić?

Czytaj więcej

Kto może się ochrzcić?

Kto może się ochrzcić? Co jest potrzebne do chrztu?

Czytaj więcej

Chrzest, ponownie?

Chciałabym się ochrzcić ponownie. Czy mogę?

Czytaj więcej

Chrzest jako dorosły?

Chrzest jako dorosły. Gdzie mogę się ochrzcić jako dorosły?

Czytaj więcej
Chrzest Jezusa - Biblia

Chrzest Jezusa - Biblia

Chrzest Jezusa - Biblia. Jak możemy rozumieć?

Czytaj więcej
Kiedy ochrzcić dziecko?

Kiedy ochrzcić dziecko?

Kiedy ochrzcić dziecko? Kiedy chrzest według Biblii?

Czytaj więcej
Chrzest Zbawienie

CHRZEST = ZBAWIENIE?

Czy chrzest jest potrzebny do zbawienia?

Czytaj więcej
Chrzest Symbol

CHRZEST WODNY I CO DALEJ?

Bóg powołuje człowieka do zgromadzenia!

Czytaj więcej