Chcę się ochrzcić ponownie. Czy mogę?

Chcę się ochrzcić ponownie. Czy mogę?

 

Biblia naucza, że chrzest jest jeden – PRAWIDŁOWY

Pierwsi apostołowie nauczali, że chrzest jest jeden. Jest to jedyny, prawidłowy, biblijny chrzest, który jest niezbędnym elementem nowego narodzenia. Jeśli chrzest nie był zrobiony prawidłowo można i należy go powtórzyć.

Chcę się ochrzcić ponownie

Człowiek może chrzcić się ponownie, jeśli zauważy i zrozumie, że poprzednie „chrzty” nie były prawidłowe. Były dla niego np. tylko inicjacją do wstąpienia do jakiejś religii, był nieświadomy lub zbyt młody, by prawdziwie pogrzebać w chrzcie swoje grzechy. Mógł być niemowlęciem, które rodzice przyprowadzili do kościoła, w którym też byli “ochrzczeni”. Chrzest nieprawidłowo przeżyty nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Osoba taka nie zauważa po nim żadnych większych zmian, dalej prowadzi życie w grzechu, nieprzebaczeniu itp – budując barierę między Bogiem a nim.

Chrzcić się ponownie czy nie?

Jeśli dana osoba zauważa, że nie ma zwycięstwa nad grzechem, powinna zrewidować swój chrzest w wodzie i zastanowić się nad ponownym, a tak naprawdę pierwszym chrztem. Powinna przeglądnąć całe swe życie, począwszy od młodości i wyznać grzechy od początku swojego życia. Po czym pogrzebać je w chrzcie, zanurzeniu w wodzie w imię Pana Jezusa Chrystusa, w Jego śmierć i Jego zmartwychwstaniu. Jednym z możliwych objawów nieprawidłowego zanurzenia, chrztu w wodzie może być trudność w przyjęciu chrztu Duchem Świętym z widocznym znakiem mówienia innymi językami. Jeżeli człowiek pragnie ochrzcić się ponownie, ponieważ zauważył, że jego poprzedni chrzest był nieprawidłowy, nie może mu nikt tego zabraniać. Chrzest w wodzie jest to element całości Bożego planu zbawienia, po pierwsze zbawienia człowieka od jego grzechów, przeszłości.

Pomyśl czy Twój chrzest był prawdziwy?

Obrazem tego jest naród izraelski, który uciekał przed faraonem i został zbawiony od niego po przejściu przez morze. Zostali oddzieleni od przeszłości Egiptu. Należy więc podejść do tematu chrztu poważnie, nie omijając żadnej jego części. Jeśli osoba była zmuszona przez kogokolwiek do chrztu lub nie czyniła tego szczerze i z wiarą może, a nawet powinna ochrzcić się ponownie. Osoba, która przeszła obrzęd tzw. chrzcin niemowląt, musi ochrzcić się w wodzie, odrzucając nieprawdziwe idee. Każdy, kto chrzci się ponownie z powyższych powodów, chrzci się tak naprawdę pierwszy raz, ponieważ chrzest jest jeden – biblijny, prawidłowy.

Podziel się artykułem ze swoimi znajomymi:

Facebook
Twitter

CHCIAŁBYŚ SIĘ OCHRZCIĆ? ZADZWOŃ LUB NAPISZ

chrzestwwodzie@gmail.com | +48 794-413-181

MASZ PYTANIE?


Czym jest chrzest biblijny

Czym jest chrzest biblijny?

Czym jest i jak wygląda chrzest biblijny przez zanurzenie?

Czytaj więcej
Kto może mnie ochrzcić

Kto może mnie ochrzcić?

Kto może mnie ochrzcić? Jak mogę się ochrzcić?

Czytaj więcej

Czy powinienem się ochrzcić?

Dlaczego powinienem i dlaczego należy się ochrzcić?

Czytaj więcej

Kto może się ochrzcić?

Kto może się ochrzcić? Co jest potrzebne do chrztu?

Czytaj więcej

Chrzest, ponownie?

Chciałabym się ochrzcić ponownie. Czy mogę?

Czytaj więcej

Chrzest jako dorosły?

Chrzest jako dorosły. Gdzie mogę się ochrzcić jako dorosły?

Czytaj więcej
Chrzest Jezusa - Biblia

Chrzest Jezusa - Biblia

Chrzest Jezusa - Biblia. Jak możemy rozumieć?

Czytaj więcej
Kiedy ochrzcić dziecko?

Kiedy ochrzcić dziecko?

Kiedy ochrzcić dziecko? Kiedy chrzest według Biblii?

Czytaj więcej
Chrzest Zbawienie

CHRZEST = ZBAWIENIE?

Czy chrzest jest potrzebny do zbawienia?

Czytaj więcej
Chrzest Symbol

CHRZEST WODNY I CO DALEJ?

Bóg powołuje człowieka do zgromadzenia!

Czytaj więcej