Dlaczego powinienem i dlaczego należy się ochrzcić?

Dlaczego powinienem i dlaczego należy się ochrzcić?

 

Dlaczego powinienem się ochrzcić?

Każdy człowiek, który uwierzy w Jezusa Chrystusa i Jego Słowa, że jest Bożym Synem, który przyszedł na ziemię, by umrzeć na krzyżu w męczarniach, za grzechy ludzi i zmartwychwstać, musi się ochrzcić poprzez zanurzenie w wodzie. W ewangelii Jezus powiedział, że kto uwierzy i ochrzci się, będzie zbawiony.

Jak został ochrzczony Jezus?

Jezus dał przykład i został ochrzczony w wodzie przez Jana chrzciciela, a potem Duch Święty zstąpił na Niego. Pierwsi apostołowie czynili uczniami ludzi, chrzcząc ich i nauczając tego, co Jezus ich nauczył i pokazał, gdy z Nim byli. Każda więc osoba, która uwierzyła i świadomie chce naśladować Jezusa, powinna się ochrzcić w wodzie i zostać ochrzczona w Duchu Świętym. Oczywiście wcześniej powinna żałować za swoje stare grzeszne życie i pragnąć, odwrócić się od niego. Chrzest, zanurzenie w wodzie jest niezbędnym elementem nowego narodzenia.

Dlaczego należy się ochrzcić?

Człowiek powinien się ochrzcić, ponieważ w ten sposób obmyje (dosł. wykąpie) swe grzechy i pogrzebie przeszłe życie. W ten sposób w duchowym świecie umiera i jest pogrzebany (tak jak Jezus) i powstaję do nowego życia (tak jak Jezus zmartwychwstaje). Chrzest wodny jest ściśle związany z żałowaniem (wyznaniem konkretnych grzechów), a także z realnym przyjęciem Ducha Świętego ze znakiem mówienia innymi językami. Chrzest w wodzie nie jest opcjonalny, ale jest konieczny do zbawienia. By w dalszym życiu wzrastać i upodabniać się do Jezusa trzeba wykonać ten jeden z podstawowych kroków wiary, jakim jest chrzest, zanurzenie w wodzie w Imię Pana Jezusa Chrystusa!

Chrzest niemowląt i dzieci

W Polsce wiele osób przeszło przez „chrzciny” – czyli chrzest niemowląt. Ten obrzęd chrzcin jest wypaczonym zrozumieniem nie mającym potwierdzenia w całości Biblii. Ludzie, którzy chrzczą niemowlęta lub nieświadome grzechu małe dzieci, nie rozumieją istoty ewangelii oraz czym jest chrzest biblijny i jaki ma rezultat. Jest to tradycja ludzka. Wszelkie zmodyfikowanie, dodanie lub odjęcie któregoś z elementów nowego narodzenia jest niebiblijne i dlatego nie przynosi właściwych efektów. Jezus, nasz Pan i Mistrz oraz jego pierwsi apostołowie zostawili prawidłowy chrzest w wodzie. Każda jego zmiana i modyfikacja nie jest zgodna z tym, co zaplanował Bóg. Chrzest biblijny jest jeden – prawidłowy, prawdziwy, przynoszący biblijny efekt.

Podziel się artykułem ze swoimi znajomymi:

Facebook
Twitter

CHCIAŁBYŚ/ABYŚ ZOSTAĆ OCHRZCZONY/A?

 

MASZ PYTANIE?


Czym jest chrzest biblijny

Czym jest chrzest biblijny?

Czym jest i jak wygląda chrzest biblijny przez zanurzenie?

Czytaj więcej
Kto może mnie ochrzcić

Kto może mnie ochrzcić?

Kto może mnie ochrzcić? Jak mogę się ochrzcić?

Czytaj więcej

Czy powinienem się ochrzcić?

Dlaczego powinienem i dlaczego należy się ochrzcić?

Czytaj więcej

Kto może się ochrzcić?

Kto może się ochrzcić? Co jest potrzebne do chrztu?

Czytaj więcej

Chrzest, ponownie?

Chciałabym się ochrzcić ponownie. Czy mogę?

Czytaj więcej

Chrzest jako dorosły?

Chrzest jako dorosły. Gdzie mogę się ochrzcić jako dorosły?

Czytaj więcej
Chrzest Jezusa - Biblia

Chrzest Jezusa - Biblia

Chrzest Jezusa - Biblia. Jak możemy rozumieć?

Czytaj więcej
Kiedy ochrzcić dziecko?

Kiedy ochrzcić dziecko?

Kiedy ochrzcić dziecko? Kiedy chrzest według Biblii?

Czytaj więcej
Chrzest Zbawienie

CHRZEST = ZBAWIENIE?

Czy chrzest jest potrzebny do zbawienia?

Czytaj więcej
Chrzest Symbol

CHRZEST WODNY I CO DALEJ?

Bóg powołuje człowieka do zgromadzenia!

Czytaj więcej